in , ,

Somali’de Bombalı Saldırı : 6 Türk Vatandaşı Yaralandı

Somali’nin başkenti Mogadişu’nun kuzeybatısındaki Afgooye’de, Türk müteahhitler ve Somali polisinin öğle yemeği yediği yerde bomba yüklü bir araç patladı. 

Olay sonrasında Reuters’a konuşan Farah Abdullahi adlı bir dükkân sahibi, “Büyük bir patlama sesi duyduk, kısa süre sonra havada duman bulutları oluştu. Olay yerinde birkaç Türk mühendis ve silahlı Somali polisi konvoyu bulunuyordu” dedi. Abdullahi, “Ölümü, yaralı mı olduklarını bilmiyoruz ama sedyede taşınan insanlar görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı : Saldırıda 6'sı Türk 15 Kişi Yaralandı

Yapılan saldırı ile ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Somali’deki terör saldırısında 6 Türk ve 9 Somali vatandaşı olmak üzere toplam 15 kişi yaralandı. Yaralıların tedavisi Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan EA Hastanemizde yapılıyor. Vatandaşlarımızdan 2’sinin durumu ciddi, ameliyatları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanlığı Açıklama Yaptı

Milli Savunma Bakanlığı Twitter üzerinden, "Somali'de masum sivilleri hedef alan bombalı terör saldırısını en sert şekilde lanetliyor ve kınıyoruz. Türkiye, terör belasına kkarşı Somalili kardeşlerinin yanında olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Saldırıyı Eş-Şebab Örgütü Üstlendi

Saldırıyı Somali'de federal geçiş hükümetini ortadan kaldırmak için savaşan silahlı örgüt Eş-Şebab üstlendi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Tedi Fırsatları – 24-29 Ocak

İBB Açık Veri Portalı’nı Kullanıma Açtı