in ,

Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi, aynı zamanda DSP’nin kurucusu Rahşan Ecevit çoklu organ yetmezliği sebebi ile hayatını kaybetti.

AA yer alana bilgiye göre 26 Aralıkta GATA’ya kaldırılan Rahşan ecevit dün akşam 21.10’da hayata gözlerini yumdu.

Bir çok kişi Rahşat Ecevit için taziye mesajında yayınladı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal

Twitter hesabından paylaşım yapan Önder Aksalak şu ifadelerş kullandı.

"Demokratik Sol Parti’nin Kurucusu ve İlk Başkanı olan Rahşan Ecevit bir süredir tedavi gördüğü Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etmiştir." 

Önder Aksalak'ın ikinci paylaşımı.

"Türk siyasetine büyük hizmetleri olan eski başbakanlarımızdan ve Demokratik Sol Parti’nin Onursal Genel Başkanı Merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’e Allah’tan rahmet, Türk milletine başsağlığı diliyorum."

TBMM Başkanı Mustafa Şentop

"Vefat eden, merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

"Genel Başkanım Bülent Ecevit’in yol arkadaşı, siyasi tarihimizin önemli ismi Rahşan Ecevit’i kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Vefa, sadakat ve mücadele dolu yaşamıyla sonraki kuşaklara örnek olacaktır. Kendisine Allah’tan rahmet tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum."

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

"Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi, Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Parti’nin kurucusu ve ilk genel başkanlığını da yapan Sayın Rahşan Ecevit’in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet sevenlerine de başsağlığı diliyorum."

CHP Genel Başkan Yardımcısı

"Büyük devlet adamı Bülent Ecevit’in sevgili eşi,sırdaşı,yol arkadaşı Rahşan Ecevit’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.Ruhun şad ,mekanın cennet olsun."

CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı

"Halkın ve emeğin yılmaz savunucusu, değerli büyüğümüz Rahşan Ecevit'i kaybettik. Acımız büyüktür. Sevenlerin başı sağ olsun." 

Aynı zamanda Halıcı, taziyeleri Ecevit Vakfında kabul edeceğini açıkladı.

"Değerli büyüğümüz Rahşan Ecevit’in tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Taziyeler Ecevit Vakfı (Rafet Canıtez Cad 1 Parsel 69/5 Kat 3 Oran,Ankara) adresinde kabul edilmektedir.Ecevit Vakfı Yönetim Kurulu"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

"Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanemizde pnömoni ve kronik böbrek rahatsızlığı tedavisi gören Rahşan Ecevit Hanımefendi tüm çabalarımıza rağmen hayatını kaybetti. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dilerim."

KKTC Başkanı Ersin Tatar

"Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı rahmetli Bülent Ecevit'in muhterem eşleri Rahşan Ecevit'in ölümünü üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Hükümetimiz, Ulusal Birlik Partisi ve şahsım adına Rahşan Evecit'e Allah'tan rahmet, tüm ulusumuza, sevenlerine , ailesine başsağlığı diliyorum."

Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş

"Merhum başbakanımız Bülent Ecevit’in kıymetli eşi, mütevaziliği ile gönüllerimizde yer edinmiş Rahşan Ecevit’i bugün kaybettik. Büyük üzüntü içerisindeyiz.

Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun."

Milletvekili Muharrem İnce

"'El ele büyüttüler sevgiyi'
Siyaset dünyamızın dürüst, mütevazi insanı, Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’e Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum."

Milletvekili Aylin Nazlıaka

"Ressam, yazar ve siyasetçi,
Demokratik Sol Parti’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı,
Rahmetli Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in sevgili eşi,
Halkçı, dürüst, mütevazı insan Karaoğlan’ına kavuştu.
Mekânı cennet olsun..."

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu

"ahşan Ecevit... Siyasi hayatımızın kıymetli isimlerinden, Başbakanlık ve CHP Genel Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan Sayın Bülent Ecevit’in her zaman yanında olmuş ve yol arkadaşlığı yapmıştı. Vefat haberi hepimizi üzdü, kendisine Allah’tan rahmet dilerim."

Nereye Defnedilecek?

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onu aradığını ve devlet mezarlığına defin işlemi için gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

OT Dergisine Hırsız Girdi : “Bugüne Kadar Yaptığımız Her Şey Gitti”

A101 Haftanın Yıldızları – 18-24 Ocak A101 Kataloğu