in , ,

Twitter Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır ? Kapatma ve Dondurma

Twitter dondurma ve Twitter kapatma nasıl yapılır sorusu, popüler sosyal medya platformu kullanıcıları tarafından merak edilen sorulardan birisi. Aşağıdaki adımları takip ederek Twitter hesap kapatma veya dondurma işlemini gerçekleştireiblirsiniz.

Gerekli süre: 1 dakika

Bu yazımızda sizleri Twitterda hesap nasıl kapatılır ve hesap nasıl dondurulur konuları hakkında bilgilendireceğiz.

 1. Ayarlar ve gizlilik.

  Öncelikle ayarlar ve gizlilik kısmına girmemiz gerekiyor bunun için mobilde isek “profil fotoğrafınıza” tıkladıktan sonra karşımıza gelen “ayarlar ve gizlilik” menüsüne tıklıyoruz. Eğer bilgisayarda isek “daha fazla” diyerek “ayarlar ve gizlilik” menüsüne giriş yapabiliriz.

 2. Hesap.

  Ayarlara girdikten sonra “hesap” seçeneğine tıklıyoruz.

 3. Hesabımı devre dışı bırak.

  Hesap ayarlarına girdiysek en aşağıda “hesabını devre dışı bırak” kısmına giriyoruz.

 4. Devre dışı bırak.

  Son olarak burada karşımıza bir bilgilendirme gelecek bilgilendirmenin altındaki “devre dışı bırak” butonuna tıklarsanız hesabınız devre dışı bırakılacaktır.

Hesap Kapatma İle İlgili Uyarı !

Hesabınızı kapatmaya kararlıysanız fakat mevcut adınızı daha sonra başka bir hesap ile kullanmak istiyorsanız. Devre dışı bırakacağınız hesabın adını değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü hesabınız devre dışı kaldığında hesabın adı da kullanılmaz hale gelecek. Yine bir hatırlatma Devre dışı bırakma işleminden sonra 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparak bu işlemi iptal edebilirsiniz.

Twitterda Hasabı Askıya Alma veya Dondurma

Twitterda maalesef hesabı kapatmak çok kolay olsa da bizlere askıya almak gibi bir seçenek sunmuyor lakin şöyle bir yöntemden bahsedebiliriz. Twitterda hesabınızı devre dışı bıraksanız dahi 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar girerseniz hesabınız tekrar aktif olmaktadır. Dolayısı ile eğer 30 günü doldurmadan giriş yapıp tekrar hesabınızı devre dışı bırakırsanız hesabınızı askıya alabilirsiniz. Fakat 30 günü doldurmanız halinde hesabınız silinecektir.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

C# ile Kullanıcının Girdiği Sayının Karesini Alma – Basit Örnekler

Google Chrome Uzantıları Gizli Modda Nasıl Kullanılır?