in ,

Netflix Twitter Üzerinden Gelen ‘Kanka, Sansür Olayı Yok Değil mi?’ Sorusuna ‘Böyle Bir Taleple Karşılaşmadık’ Yanıtını Verdi

RTÜK yeni yürürlüğe giren yasa ile birlikte internet yayınlarını da denetim altına alacak. Netflix'in yasa ile ilgili lisansı aldığını duyurmasının ardından sosyal medya hesaplarına yüzlerce soru geldi. Bir kullanıcı tarafından gelen "Kanka sansür olayı da yok değil mi?" sorusuna "Böyle bir taleple karşılaşmadık" yanıtını verdi.

RTÜK'ün internet yayınlarına sansür getireceği gerekçesiyle eleştirilen düzenlemesinin hayata geçmesiyle birlikte Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia edildi. Netflix bu duruma yanıtı geciktirmeyerek gün içinde yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı. Netflix, "Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyoruz" diyerek Türkiye'de yayıncılık yapmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

Netflix, gerekli lisansı aldıktan sonra sosyal medya hesabından "Benim sizi bırakmaya hiç niyetim yok... Söylentilere kulak asıp kendinizi lütfen üzmeyin! " mesajını verdi.

Açıklamanın ardından Netflix Twitter'da soru yağmuruna tutuldu. Bir kullanıcı "Kanka sansür olayı da yok değil mi?" sorusunu yöneltti.

Netflix bu soruya yanıt vermekte gecikmedi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsrailli istihbarat şirketi Türkiye’deki S-400’leri görüntülediğini iddia etti

Elon Musk, SpaceX’in Mars’a Bağlı Roketinin Sonraki Adımlarını Planlıyor