in

Yaşlı vatandaşlara kötü davrananlara gözaltı!

Koronavirüs ne yazık ki ülkemizde ve dünyada yayılmaya, can almaya devam ediyor. Bakan Fahrettin Koca son olarak son 24 saatte toplam 3.952 testin yapıldığını ve 343 yeni tanı olduğunu söyledi. 7 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Bakan Koca,  “Tedbir, artışın önünü kesebilir.” dedi ve bu bağlamda da önlemler alınmaya devam ediyor. Son alınan önlemlerden bir tanesi de 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanmıştı.

Yasaktan sonra da sokağa çıkan yaşlıları taciz eden ve bunları sosyal medya hesaplarından yayınlar ise oldukça tepki çekti. Bağcılar‘da, yaşlı bir vatandaşa zorla maske takıp başına kolonya döken bir şüpheli gözaltına alındı. 

Bir başka ilimizde kendini görevli olarak tanıtan ve hastahaneden geldiğini söyleyen yaşlı bir vatandaşa yalan söyleyip ona eve gitmesini söylen bir sosyal medya fenomeni de vatandaşlar tarafından oldukça tepki çekmişti. Sonrasında bu genç hakkında soruşturma başlatmıştı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Adalet sistemimiz, evde kalmanın yalnız İhsan Amca’ya mahsus olmadığını anlaması için şüphelinin 15 gün konutundan çıkmamasına ve salgın riskinden sonra da büyüklerimizin kıymetini anlaması için huzurevi ziyareti yapmasına karar verdi” dedi. 

Sonrasında Ankara Kaymakamı o yaşlı amcayı ziyaret etmişti ve Bakan Soylu telefonda yaşlı amca ile  görüştü.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

İç İşleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağı!

Bakanlar ve milletvekili maaşlarından yüzde 56 kesinti!