in

İç İşleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağı!

Akşam saatlerinde İç İşleri Bakanlığı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada 65 yaş ve üstü vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırıldı.  açıklaması geldi. 

Sosyal medyanında gündeminde olan yaşlılar, uyarıları uymayıp sokağa çıkmaya devam etmişlerdi. Bir çok belediye park bahçelerdeki bankları kaldırmış yada etrafına şerit çekmişti. Buna rağmen kurallara uymayanların sayısı bir hayli fazlaydı.

Bakanlık resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada; “21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırıldı.”  açıklamasında bulundu. 

81 ildeki valiliğe genelge gönderildi. Bakanlık vatandaşların, başta sağlık olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alınacağını açıkladı. Dışarı çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlar, 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bakanlığın 81 ile gönderdiği genelgeye buradan ulaşabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden de kısıtlama

Ankara Büyükşehir Belediyesi de önlem amaçlı  65 yaş üstü vatandaşların toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanma hakkını belirli bir süre boyunca askıya almıştı. Açıklama belediye başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılmıştı. 

Mansur Yavaş açıklamayı twitter hesabından yapmıştı.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Milli Savunma Bakanlığı : İdlib bölgesinde 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralı.

Yaşlı vatandaşlara kötü davrananlara gözaltı!