in , ,

Yapay Zeka ile Emojiler Canavarlara Dönüştü

Günümüzde yapay zeka ile oldukça başarılı işler yapılıyor. Makine öğrenmesi yardımı ile sahte insan yüzleri, resimler, karikatürler ve portreler yapılabiliyor. Yapılan yeni bir algoritma ile günlük hayatımızda kullandığımız emojiler insan yüzlerine çevrilmeye çalışıldı ancak ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Kore Yüksek Bilim ve Teknoloji Enstitüsü'nün mühendisleri tarafından oluşturulan bir algoritma, yüksek çözünürlüklü yüz özelliklerini bulanık resimlerden yeniden oluşturmak için Face Super-Resolution adlı yeni bir teknolojiyi kullanıyor.

 AI uzmanı Jonathan Fly bulanık ve pikselli resimlerde sonuç almak isterken, aklına emojilerin bu iş için mükemmel olabileceğigeldi ve algoritmayı emojler üzerinden test etmek istedi.

Pikselli emojileri insan yüzlerine çevirmekle görevlendirilen algoritma, bunun yerine kabuslarımızda göreceğimiz türden bir canavar ordusu oluşturdu. Algoritma belirgin bir insan özelliği olmadığında, örneğin pepperonilerin yerine çığlık atan kırmızı insan ağızlarına sahip bir dilim pizza gibi kendine özgü bir şeyler oluşturdu.

Bazen yüzleri tanıyan yapay zekanın gözlük, takı veya bir boks ringinin halatları gibi farklı nesneleri anlamadaki yetersiz kaldığı kısımları arkalarındaki sahne ile birlikte bulanıklaştırdığı gözlemlendi.

Sonic yayınlanan son fragmanından daha kötü gözüküyor 🙂 ...

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Last Of Us 2 Türkçe Olarak Geliyor

Sosyal VR dünyası ‘Facebook Horizon 2020’de Geliyor