in , , , , , ,

Sosyal VR dünyası ‘Facebook Horizon 2020’de Geliyor

Mark Zuckerberg, Oculus Connect 6 etkinliğinde Facebook’un yeni Sosyal VR Dünyası Facebook Horizon’u duyurdu. Facebook Horizon, 2020 yılında kullanıcıların hizmetinde sunulacak. Bu yeni hizmetine odaklanan şirket 25 Ekim’de Facebook Spaces ve Oculus Rooms’u kapatacağını duyurdu. Facebook bu konuda oldukça ciddi bir iş çıkaracak gibi gözüküyor.


İnsanların buluştuğu ve birbirine karıştığı kalabalık bir kent meydanı ile başlayan Horizon deneyimi, insanların yeni yerler keşfedebilecekleri, oyunlar oynayabilecekleri, topluluklar kurabilecekleri ve hatta kendi yeni deneyimlerini yaratabilecekleri birbirine bağlı dünyalara genişliyor.Horizon'a ilk girişte kullanıcılar önce kendilerini ifade eden (bacakları olmayan) bir avatar tasarlayacak. Horizon içerisinde portallar (telepodlar) yardımı ile bir farklı yerlere geçiş sağlanabilecek. Kullanıcılar isterse World Builder aracını kullanarak sıfırdan kendi dünyalarını oluşturabilecek.

Oculus, Horizon’la ilgili bir blog yazısı kaleme alarak;

“Herkes tropikal sığınak noktalarından etkileşimli aksiyon alanlarına, sıfırdan başlayarak yeni dünyalar ve etkinlikler inşa etme gücüne sahip olacak. İnsanlar inşa etmeyi, oynamayı veya basitçe takılmayı tercih etse de, Horizon yeni güvenlik araçları ve insan kılavuzları aracılığıyla sorularınızı cevaplamak ve gerekirse yardım sağlamak için sıcak bir ortam sağlayacaktır” dedi.


Yeni sosyal VR dünyası Facebook Horizon kayıtları açılmış durumda. Beta için buradankayıt olabilirsiniz.Facebook Horizon’un beta sürümü ise bu yıl içerisinde duyurulacak.


Horizon'u kullanabilmek için Oculus Quest veya Oculus Rift VR setleri kullanılacak.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapay Zeka ile Emojiler Canavarlara Dönüştü

Medal of Honor: Above and Beyond Duyuruldu