in , ,

Xiaomi, Her Tarafı Ekran Olan Efsane Telefon Mi Mix Alpha’yı Tanıttı

Son yılların hızlı yükselen ve yükselmeye devam eden, çinli teknoloji firması Xiaomi bugün düzenlenen lansmanında sektöre yargı dağıttı. Standart tasarımlar ile devam eden rakiplerinin tersine Xiaomi yepyeni bir model tanıttı. Firma cihazın neredeyse tamanını kaplayan ekrana sahip, 108 mp kameralı Mi Mix Alpha modelini tanıttı.

Neredeyse tüm cihazı kaplayan ekranın her bölümünde özel olarak ayrı ayrı uygulamaları ve görevleri gerçekleştirmek mümkün oluyor. Mi Mix Alpha ile ses ya da ekran kilidi için kullanılan fiziksel tuşların yerini dokunuşlar alıyor. 

Tasarımı Gibi Kamerası da Başarılı olan Xiaomi Mi Mix Alpha, 108 MP’lik Kamera ile Geliyor.

Ekran tasarımıyla çıtayı arşa çıkartan Mi Mix Alpha'ya 108  MP’lik başarılı bir kamera eşlik ediyor.. Cihazın kamera başarısına dair yapılan sızıntılar ile çözünürlük konusunda vadettikleri heyecan uyandırıyor. 


108 MP’lik bu sensör, Samsung tarafından üretilen ISOCELL Bright serisinin HMX modeli. Çekilen bir fotoğrafın çözünürlüğü 12.032 x 9.024 piksel, boyutu ise yaklaşık 40 MB oluyor.

Bu arada 108 MP’lik arka kameraya, 16 MP’lik bir geniş açılı kamera ve 12 MP’lik bir de telefoto kamera eşlik ediyor. Bu 3’lü ile son derece yüksek çözünürlüklü bir kamera donanımıyla karşılaşıyoruz.

Başarılı Tasarım, Güçlü Performans...

Xiaomi, Mi Mix Alpha modelinde 4.050 mAh gücünde bir batarya sunuyor. Orta segmentteki telefonlarda yeterli olabilecek olan bu batarya, bu konumda olan ve böylesi geniş bir ekran, yüksek çözünürlüklü bir kamera ve donanım için yeterli olmayacak gibi gözüküyor. Batarya konusundaki eksikliğini şarj konusunda tamamlamaya çalışan Xiaomi kablolu ve kablosuz şarj hızları ile göz kamaştırıyor. 

Kablolu şarj için 45 watt destek sunan Xiaomi Mi Mix Alpha, kablosuz tarafta da 30 watt gücünde hızlı şarja sahip. Ayrıca tersine şarj özelliğine sahip tüm cihazlar ile 10 waat gücünde enerji aktarımı yapmakta mümkün.

Xiaomi Mi Mix Alpha Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Xiaomi, Mi Mix Alpha modelini Çin'de 19.999 yuana satışa sunulacak. Dolar bazında 2800 dolara denk gelen bu tutar, Türkiye için vergisiz yaklaşık 16.000 TL'ye denk geliyor. Xiaomi Mi Mix Alpha'nın Türkiye fiyatı vergiler ile 36.000 TL'ye civarını görecek gibi gözüküyor.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boston Dynamics Yeni Atlas Videosunu Paylaştı

playstation plus

Playstation+ Ekim Ayı Oyunları Belli Oldu