in ,

Kısa Sürede Popüler Olan DeepFake Uygulaması İle İstediğiniz Filmde Oynayabileceksiniz

FaceApp uygulamasının aninden popüler olması ve hemen akabinde benzer uygulamaların mağazalarındaki yerini arttırması, internet kullanıcılarının kendi fotoğraf ve videolarıyla oynamayı ne kadar sevdiğini kanıtlamış oldu. 

Şimdi de Çinli geliştiriciler, kısa bir süre sonra “moda” olabilecek bir deepfake uygulamasını Zao’yu yayına aldı. 

Cuma günü yayına alınan uygulama, kullanıcıların yüzlerini film veya TV karakterlerine neredeyse mükemmel bir şekilde yerleştiririyor. Zao, kısa sürede Çin’in en çok indiirlen uygulaması oldu. 

8 saniyeden daha kısa bir sürede, Leonardo Di Caprio'nun yerini alabilirsiniz

... veya taht için savaşabilirsiniz

Zao içerisinde uyguamayı nasıl kullanacağınıza dair bir rehber var. Ne yazık ki uygulama şu an çince. 

Zao nasıl çalışıyor?

Zao'yu indiren kullanıcılar talimatlar doğrultusunda farklı yüz ifadeleri yaptıkları bir dizi selfie çekiyorlar. Daha sonra bu selfie'ler uygulamanın, herhangi bir dizi ya da filmin bir sahnesine entegre ediliyor.Daha sonra başrolünde oynadığınız bir film sahnesi video ortaya çıkıyor. 


Bahsi geçen yapımları hemen hemen herkes bildiği için Zao'nun çok büyük sıkıntılar yaratmayacağını söyleyebiliriz. Ancak yine de deepfake teknolojisi, diğer örneklerine baktığımızda büyük sorunları beraberinde getirebilecek güce sahip. Bu yüzden kullandığımız uygulamalara dikkat ederek, mümkünse kullanım koşullarını baştan sonra okumamiz gerekiyor.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk, SpaceX’in Mars’a Bağlı Roketinin Sonraki Adımlarını Planlıyor

Dorian Kasırgası ABD ye Ulaştı