in

Dorian Kasırgası ABD ye Ulaştı

Dorian Felaketinden Sonra Bahamalar

Gün geçmiyor ki Amerika kıtasını bir kasırga vurmasın. Bahamaları vurmasının ardından ölü sayısının 20ye yükseldiği haberleri gelirken. ABD Ulusal Kasırga Merkezi, kasırganın şiddetini kategori 3 olarak yeniledi. Son dönemlerin en büyük Atlantik kasırgalarından biri olan Dorian Bahamalarda ardında yerle bir olmuş şehirler bıraktı. 

Bahamalarda Neredeyse Tüm Binalar Ağır Hasar Aldı.

Bahama sağlık bakanı ölü sayısının 20 ye çıktığını ve daha da artabileceğini belirtti. Bölgeyi ziyaret eden (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock 70 bin kişinin insani yardıma muhtaç olduğunu belirtti. Bölgedeki binaların %90'ının ağar hasar aldığından da söz edilmekte.

Kasırganın ABD e de ulaştı.

ABD'ye ulaşmasıyla beraber Carolina eyaletindeki Charleston bölgesinde etkili olmaya başladı.Dorian'ın ilerleyen zamanlarda Güney Carolina'dan sonra Florida ve Georgia eyaletlerini de vurması bekleniyor.

Dorian'ın Tahmini Etki Alanı

Kasırga bahamaları vurduktan sonra biraz güç kaybetse de, halen liman şehirleri tehdit altında. Sel uyarıları yapıldı ayrıca kasırga nedeniyle Güney ve Kuzey Karolina eyaletlerinde çok sayıda uçak seferi iptal edilirken, Kuzey Karolina eyaletinde ise zorunlu tahliyeler yapıldı.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

Kısa Sürede Popüler Olan DeepFake Uygulaması İle İstediğiniz Filmde Oynayabileceksiniz

25TL Değerindeki Oyun Epic Store’da Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu