in , ,

İdlib’de Rejim Güçlerinin Saldırısı Sonucu 5 Asker Şehit Oldu, 5 Asker Yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada İdlib’de Suriye rejimi güçlerinin açtığı topçu ateşi sonucu 5 askerin şehit olduğu, 5 askerin ise yaralandığı ifade edildi.

"Yoğun topçu atışı neticesinde 5 silah arkadaşımız şehit olmuştur"

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, "İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır" açıklamasını yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada tespit edilen hedeflerin yoğun şekilde ateş altına alındığı ve gerekli karşılığın verildiği belirtildi.

MSB: 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

Saat 19:50 civarında Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi twitter hesabından yapılan açıklama "İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir." denildi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Şok Marketleri 12 Şubat – 18 Şubat Şok Ucuz Fırsatları – Şok Marketleri Kataloğu

İdlib’de Düzenlenen Hain Saldırıda 5 Askerimiz Şehit Oldu : Misilleme Devam Ediyor 115 Rejim Hedefi Ateş Altında