in , , ,

Mars’a Seyahat Süresini Yarıya İndirecek Roket Motoru Üretildi

İngiliz bir şirket, Mars’a seyahat süresini yarı yarıya indirecek bir roket geliştirdiler. Şirket plazma ile güçlendirilmiş roket motorunun bir uzay aracını 100.000 MPH hız ile itebileceğini açıkladı.

Mars’a olan yolculuk süresini yarı yarıya kısaltacak olan roketin prototipinin test çalışmaları Birleşik Krallık’ta başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Motoru geliştiren Pulsar Fusion şirketinin hedefi ise roketleri 804.000 km/sa hızında itebilecek bir motor üretebilmek. Pulsar Fusion’ın geliştirdiği bu motorun test süreci, uçuk seviyedeki menzil ihtimallerini de daha gerçekçi hâle getirmeyi başardı.

Pulsar CEO’su Richard Dinan, yaptığı açıklamada “Bizler Pulsar’da umut vadeden teknolojiler ve bileşenler geliştiriyoruz, yatırımlar yapıyoruz. Her birinin kalbinde nükleer füzyon var” ifadelerini kullandı. Operasyonların başında bulunan Dr. Frank Lambert ise testin ilk aşamasının, elektrikli itişin durumunu keşfetmek için tasarlandığını söyledi. Geleneksel roketlerin maksimum hızı, 64.000 km/sa ki bu da Mars’a tek yönlü bir yolculuğun 6 ay sürmesi anlamına geliyor.

Ayrıca Richard Dinan, haziran ayında Express’e verdiği röportajda da “Füzyon, yanmalı roketlerde muhtemel olandan çok daha yüksek hız ve iyon iticilerden çok daha fazla güç sunuyor. Bu, Mars’a gerçekleştirilecek görev süresini yarı yarıya indirebilir” ifadelerini kullanmıştı. Dinan, Güneş sisteminin ötesine gidilmek isteniyorsa füzyon roketlerine ihtiyaç olduğunu dile getirmişti.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Age Of Empires 3 Hileleri – Hile Kodları ve Açıklamaları

Şok Marketleri 12 Şubat – 18 Şubat Şok Ucuz Fırsatları – Şok Marketleri Kataloğu