in , , ,

BaşarılıBaşarılı

Cep telefonu IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cep telefonları oldukça değerli ve vazgeçilmez cihazlar. Bu cihazlar bu kadar değerli olunca haliyle bir güvenlik sistemi de şart mesela bir sicil numarası bu da telefonlarda IMEI numarası oluyor. Bazı sebeplerden ötürü telefonun IMEI numarası sorgulamaya yada öğrenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu bazen telefonun çalıntı olup olmadığını anlamak için bazen ise kaybolan telefonunuz için olabilir. Bu yazımızda sizlere IMEI numarasını bulmanın ve sorgulamanın en pratik yollarını anlatacağız.

IMEI Nasıl Bulunur?

IMEI Sorgulama işlemi 2 farklı yolla yapılabilir.

  1. *#06#’yi tuşlayarak.

    Listemize en pratik yöntem ile başlıyoruz. Telefonumuzun arama kısmına gelip *#06#’yi tuşladığımız anda karşımıza cihazımızın IMEI numaraları ve seri numarası gelecektir.

  2. Garanti belgesi veya kutu üzerini inceleyerek.

    Yukarıdaki yöntem kadar pratik olmasa da telefonunuzun eğer ilk kullanıcıysanız zaten kutusu ve garanti belgesi eğer elinizdeyse üzerinde IMEI numarasının ve barkodunun olduğunu göreceksiniz.

BTK IMEI Numarası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

IMEI Numaranızı öğrendikten sonra E-Devlet‘e giriş yapıp arama kısmına IMEI Sorgulama yazarak veya buraya tıklayarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu IMEI No Sorgu ekranını açın.

Karşınıza gelen ekrandaki IMEI NO alanına IMEI numaranızı girin ve Sorgula’ya tıklayın. Ardından IMEI numrası ile ilgili bilgileriniz ekrana gelecektir.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

USB Bellek Nasıl Biçimlendirilir? Harici Disk Biçilendirme

Rar Dosyasına Nasıl Parola Konulur? Rar Şifreleme Nasıl Yapılır ?