in ,

İdlib’de Düzenlenen Hain Saldırıda 5 Askerimiz Şehit Oldu : Misilleme Devam Ediyor 115 Rejim Hedefi Ateş Altında

İdlib’de rejim güçlerş tarafından gerçekleştirilen saldırıda 5 askerimiz şehit oldu. 5 askerimiz de yaralandı. Milli Savunma Bakanlı’ğı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde.

“Yoğun topçu atışı neticesinde 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Saldırıda hayatını kaybeden askerleriz

Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz (22) - Gaziantep

Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak'ın (26) - Kahramanmaraş

Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak'ın (24) - Kayseri

Piyade Uzman Onbaşı Enes Alper'in (23) - Niğde

Piyade Uzman Onbaşı Davut Özcan'ın (25) - Kırıkkale

MSB: 115 rejim hedefi ateş altında, 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlı'ğı twitter hesabından yaptığı açıklamada;  "Angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edildi." açıklamalarında bulundu.Yine twitter hesabından yaptığı açıklamada "Çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. " ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik: İdlib'de saldırılara misliyle karşılık verilmeye devam edilecek

Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında,  saldırı ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Açıklamanın bir kısmı şu şekilde;

"Buraya dönük olarak rejimin oradaki manevra alanımıza ve gözlem noktalarımıza dönük sistemli bir şekilde saldırıları söz konusudur. Bu saldırı gerçekleştiği andan itibaren de en yoğun şekilde saldırıyı gerçekleştiren hedefler ateş altına alınmıştır. Hedeflerin imhası için yoğun bir şekilde bu hedefler ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiştir. Hedefler tahrip edilmiştir, şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Tabii karşı tarafa verilen zaiyat geçen seferde de olduğu gibi katbekat fazladır ve yoğun bir şekilde ateş altına alma faaliyeti kesintisiz bir biçimde sürmektedir."

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

İdlib’de Rejim Güçlerinin Saldırısı Sonucu 5 Asker Şehit Oldu, 5 Asker Yaralandı

Erciyes, 2020 Kar Voleybolu’na Ev Sahipliği Yapacak