in

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Ekrem İmamoğlu’na Yanıt

Bakanlık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, iddialarına yönelik bir açıklamada bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “2020’de, özellikle kredi imkanı sağladığımız bazı metro hatlarıyla ilgili de talep açmıştık. Bizim krediyi harekete geçirebilmemiz için Hazine onayı gerekiyor. Ocak ayının ilk haftası, 3 hatla ilgili talebimiz reddedildi.” açıklamalarında bulunmuştu.

Konu ile alakalı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı bir açıklamada bulundu. Bakanlık, “Bu yıl ocak ayında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Bakanlığımıza sunulmuş ya da Bakanlığımız tarafından reddedilmiş herhangi bir kredi onay talebi olmamıştır.” açıklamalarında bulundu.

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bakanlıktan talep edilen Hazine garantisiz dış borçlanma izinlerin verildiğine dair şu ifadeler paylaşıldı:

“İzinler, Üsküdar-Altunizade- Ümraniye Dudullu Metro Hattı 126 Metro Aracı Temini için 29.11.2019 tarihli yazı ile Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı İnşaat, elektromekanik İşler ve Araç Alımı, Kaynarca-Pendik-Tuzla Metro Hattı İnşaat, elektromekanik İşler ve Araç Alımı, Çekmeköy Sultanbeyli Metro Hattı İnşaat, elektromekanik İşler ve Araç Alımı, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı İnşaat, elektromekanik İşler ve Araç Alımı projeleri için 30.07.2019 tarihli yazı ile Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt ve Kirazlı Halkalı Metro Hatları Projeleri için 22.10.2019 tarihli yazı ile halihazırda verilmiştir.”

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Tacizcisini Öldüren Babasına Verilen Cezaya Tepki Gösterdi: ‘Onlarca Defa Şikayet Ettik’

50 Metrekare Netflix!