in , ,

50 Metrekare Netflix!

Netflix orijinal içerikleri arasındaki Türk yapımlarının sayısı günden güne çoğalıyor. Hakan: Muhafız dizisi ile başlayan maceraya daha sonra Atiye eklenmiş ve oldukça beğeni toplamıştı. Platforma yakın zamanda yeni bir Yerli Yapım daha eklenecek. Netflix, Netflix Türkiye Twitter hesabından yeni diziyi; ‘50 metrekare’ye kaç hayat sığar? Burak Aksak’ın kaleminden Selçuk Aydemir’in gözünden bir kara komedi...’  tweeti ile duyurdu.

50 Metrekare dizisi Leyla İle Mecnun gibi bir efsaneyi yaratan, absürd komedi dendiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Burak Aksak ve İşler Güçler, Kardeş Payı gibi efsane dizilerin yaratıcısı olan Selçuk Aydemir'in ortak kaleminden çıkıyor.

Netflix platformunda yayınlanacak 50 Metrekare dizisinin oyuncu kadrosunda Aybüke Pusat, Engin Öztürk, Cengiz Bozkurt ve Hasan Yalnızoğlu gibi ünlü isimler yer alıyor. 

Bu yıl içinde tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50 Metrekare, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge'nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge'yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge'nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Oquzhan21

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Ekrem İmamoğlu’na Yanıt

Wikipedia Tekrardan Erişime Açıldı