in

Firefox Monitor ile Kişisel Verilerinizin Çalınıp Çalınmadığını Kolayca Öğrenin

Kişisel verileri korumak adına Mozilla tarafından yayınlanan Firefox Monitor adlı uygulama, kişisel verilerimizin ihlal edilip edilmediğini kolayca ve ücretsiz bir şekilde görüntülememize olanak sağlıyor. Bu uygulama yardımıyla verdiğimiz izinler doğrultusunda erişim izni verdiğimiz uygulamalardan kişisel verilerimizi beklentimizin dışında kullananları görebiliyoruz.

Firefox Monitor platformu, veri ihlalleri süresince ele geçirilen ve satışa çıkarılan bilgileri satın alıyor. Daha sonra bu verileri e-mail adresleri ile eşleştirip kütüphanesinde topluyor. Firefox Monitor’ün sitesinin girdiğinizde gereken tek şey e-posta adresinizi yazmak. Platform, geniş veri ihlali kütüphanesinde e-posta adresinizin eşleştiği veri ihlallerini anında sizlere sunuyor..

E-posta adresinizin karıştığı ve bilgilerinizin ele geçirildiği veri ihlalleri detaylı bir şekilde gösteriliyor. Hangi veri ihlalinin ne zaman gerçekleştiği ve hangi verilerin ele geçirildiği listeleniyor.

Tabi karşınızahiçbir veri ihlali de çıkmayabilir.

İlerleyen zamanlarda e-posta adresinizin başka bir veri ihlaline karışması durumunda Firefox Monitor tarafından bilgilendirilmek için sayfanın orta kısmında bulunan “Yeni ihlaller yaşandığında beni uyar” butonuna tıklayabilirsiniz.

Mozilla’nın Firefox Monitor uygulamasını ücretsiz bir şekilde tüm kullanıcılara sunması gerçekten bizleri mutlu ediyor. Siz de hesaplarınızın herhangi bir veri ihlaline karışıp karışmadığını buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuzey Amerika Kıtasını Vuran Dorian Kasırgası Uzaydan Görüntülendi.

2019 Sonuna Kadar Gelmesi Beklenen 20 Oyun