in , , ,

YERLİ SOSYAL MEDYA PLATFORMU YAZBEE

Yerli ve Nitelikli Sosyal Medya Platformu Yazbee

Günümüzde sosyal medya hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Beyaz yakadan mavi yakaya ev hanımından astronota herkesin kendini ifade etmek için kullandığı bir enstüruman. Türk girişimciler ve mühendisler de bu sahnede yer almak için adım attılar ve tamamen sosyal medya platformu odaklı bir şirket kurrak Yazbee yi kullanıma açtılar.

Peki Yazbee nin diğer platformlardan farkları neler ?

2 ayda 200.000 kullanıcıya ulaşan ve önümüzdeki yıllarda 30 milyon kullanıcıyı hedefleyen Yazbee öncelikle dünyada aktif sosyal medya kullanımında ilk 10 da yer alan ülkemizi hedefliyor. Daha sonra Türki cumhuriyetlere ve orta doğuya yönelmeyi planlıyor. Şimdi yerli ve milli oluşu ve Türkiyeyi bu pazarda temsil edecek olması dışında ne özellikleri var ona göz atalım.

Botlara geçit yok !

Özellikle sosyal medya platformlarında birçok soruna sebep olan bot hesaplara asla taviz tanımıyorlar ve bunu "yalan haberlerin yayılması, bilgi kirliliği" gibi sebeplere bağlıyorlar.

İlgi alanlarınızda gündemi kaçırmazsınız.

Hızla değişen dünyada ilgi alanlarınızda ve iş hayatınızı ilgilendiren konularda güncel kalmanız Yazbee nin takip sistemi ile biraz daha kolaylaşıyor. Zaten artık gündem takibini yapmak haber kanallarından sa sosyal medyadan çok daha pratik ve hızlı. Normalde sosyal medyada yalan haber vs kirliliklerden dolayı mantıklı bir hareket olmasa da Yazbee güvenilirliği ile bunu efektif hale getiriyor.

Tüm Veriler Ülke Sınırları İçerisinde Saklanıyor

Sunucu altyapısı Turkcell Gebze Veri Merkezinde bulunan Yazbee, geçtiğimiz yıllarda sosyal medya platformlarındaki skandallardan veri sızdırmalarından ders almış olacak ki bu konuyu önemsiyor ve kendi gözlemleyebilecekleri, güvenliğini tesis edebilecekleri şekilde verilerini Türkiyede saklıyor.

Her Halükarda Türkiye Kazanıyor.

Şu anda 100 ün üzerinde istatistikçi, yazılım mühendisi ve tasarımcı istihdam eden şirket büyüdükçe yatırım yapmaya devam edeceklerini ve istihdamı arttıracağını belirtiyor.

Sağduyulu yönetim ve güvenilirlik kaygısı.

Kurucu Arif Ünver AA na verdiği röportajda Hem yeni nesil hem de özgürlükçü bir sosyal medya platformu olduklarını belirtirken.

Yazzbee’nin güvenilirliğiyle ön plana çıkmasını istediğini söyleyen Ünver, “Geleneksel sosyal medyada oluşmuş bot hesaplara ve balon hareketlere müsamaha göstermeyeceğiz. Geleneksel sosyal medyada ciddi bir deformasyon ve dejenere ortam var. Buradan sıyrılıp itibarımız, sterilizasyon ve etik ilke gibi özelliklerle öne çıkma niyetindeyiz. Çocuğunuz Yazbee'yi açtığı zaman gönlünüz rahat bir şekilde 'Yazbee'ye mi bakıyor, bir şey olmaz' diyebileceksiniz. Yani etik ilke çok önemli. Reyting olsun, rant sağlayalım diye toplumun genel sınırlarını zorlayan her tür hesap ve paylaşıma titizlikle müdahale etmeye çalışıyoruz. 100 milyon kullanıcımız olacağına 10 milyon nitelikli kullanıcımız olsun. Sosyal medyada eğlence ve mizah da olacak ama eğitici de olsun. Yani insanlar eğlenirken bir şeyler de öğrensin. Sanal alemin en gerçekçi platformu olmak istiyoruz. Yazbee adı geçince, 'Burada paylaşıldıysa doğrudur.' denmeli. İşin nicelik değil nitelik tarafındayız.” ifadelerini kullandı.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

TEKNOFEST İSTANBUL

Sultanlarımız Avrupa İkincisi Oldu