in

Ekrem İmamoğlu Teknofest’e Katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanında düzenlenen Teknofest’e katıldı.Türkiye’nin ilk uçan aracı Cezeri’yi inceleyen İmamoğlu “Gençlerin zihnini ve önünü açıcı her türlü ortama katılmak ve güçlendirmek arzusundayız. Bu deneyimi yaşadığım için de mutluyum. Umut ediyorum, gençlerin hayalleri gerçek olur. Üretken bir gençlik olur. Akılla bilimle var olurlar” dedi.

İmamoğlu Teknofesti ziyaret etti.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Teknofesti İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyaret etti. 

Teknoloji Çadırlarını Ziyaret Etti.

“İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması” çadırına uğrayan İmamoğlu, icatları inceledi ve bazı mucitlerden icatları ile alakalı bilgi aldı.

Gençlerle ve çocuklar ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Daha önceden de Redbull Uçuş Günü'ne de katılan İmamoğlu genç kitle ile bağlarına önem veriyor. Teknofestte de yoğun ilgi gören İBB Başkanı gençlerle sık sık fotoğraf verdi.

"Umut ediyorum gençlerin hayali gerçek olur."

İmamoğlu, burada kameralara yaptığı açıklamada, “Teknoloji güzel, geleceği görmek güzel. Gençlerin geleceğe koşması güzel. Bu deneyimi yaşamak ve onlarla hissetmek istedim. Zaten gözlerinden okunuyor. Cıvıl cıvıl gençlerimiz var. Onların zihnini ve önünü açıcı her türlü ortama katılmak ve güçlendirmek arzusundayız. Bu deneyimi yaşadığım için de mutluyum. Umut ediyorum, gençlerin hayalleri gerçek olur. Üretken bir gençlik olur. Akılla bilimle var olurlar” dedi.

Yerli Hava Araçlarını İnceledi.

Türkiye'nin ilk uçan aracı “Cezeri”yi inceleyen İmamoğlu, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan yerli üretim icatla ilgili teknik bilgiler aldı. Daha sonra yerli üretim "ATAK" helikopterini inceledi.

Milli savunma standını ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanlığı'nın standına da uğrayan İmamoğlu, görevli askerlerle fotoğraf çektirdikten sonra yoğun ilgiden dolayı festivalden güçlükle ayrılabildi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

Snapchat Yeni ‘3 Boyutlu Özçekim’ Özelliğini Duyurdu

Rusyadan Google’a Para Cezası