in ,

OT Dergisine Hırsız Girdi : “Bugüne Kadar Yaptığımız Her Şey Gitti”

Edinilen bilgilere göre, yüzlerini kapüşonla saklayan iki kişi, 8 Ocak günü sabaha karşı Nişantaşı’nda Akkavak Sokak’ta  derginin bulunduğu iş hanına girdi. İş Hanının kapısını zorlayarak açan hırsızlar, derginin bulunduğu ikinci kata çıktı. Yanlarında getirdikleri aletlerle iş yerinin kapısını kıran şüpheliler, ortalığı karıştırmaya başladı. Şüpheliler dolaplarda bulunan dört adet taşınabilir, bir harici hard disk, bir fotoğraf makinesi ve bir bilgisayar ekranını çalarak hızlı adımlarla apartmandan çıkıp kayıplara karıştı. Sabah dergiye gelen çalışanlar ise yaşadıkları kısa süreli şokun ardından durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler çevredeki güvenlik kameralarını inceleme altına alarak şüphelilerin peşine düştü.

Hırsızlar Güvenlik Kameralarına Yakalandılar

Dergiye ait elektronik cihazların çalındığı anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, 2  şüphelinin iş hanına gelerek kapıyı açması, derginin bulunduğu kata çıkması, dergi içerisinde bulunan har disk ve ekranı çalıp iş hanından hızlı adımlarla ayrılmaları  yer alıyor.


"Yeni sayımızı kağıt kalemle de olsa çıkaracağız"

Kağıt kalemle çizerek de olsa dergiyi çıkarmaya devam edeceklerini belirten OT Dergisi Editörü Faruk Kaya, "Hırsızlar hard disklerimizi toplayıp gitmişler. Arşivimiz bizim için değerli. Çalanlar için bir şey ifade etmeyebilir ama bizim için çok değerli. Dergi çıkarmayı düşünmüyorlar. Aletlerden çok içindeki bilgilerimiz önemli. Yeni sayımızı elle de olsa çıkaracağız. Kâğıt kalemle çizerek bile olsa yeni sayımızı çıkaracağız’’ açıklamasını yaptı.

Çalınan Bazı Ürünler İle İlgili Bilgileri Paylaştılar

Mitopya ailesi olarak OT Dergisine Geçmiş Olsun Diyoruz...
Umarız suçlular en kısa sürede çaldıkları eşyalar ile birlikte yakalanırlar.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Cem Adrian, Çukur’da Konuk Oyuncu Olarak Yer Aldı

Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti