in

Milli Savunma Bakanlığından Açıklama :Şehidimiz Var!

İdlib’de rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında 33 vatan evladı şehit oldu. Saldırının ardından ateş altına alınan Rejim hedefleri vuruluyor. Milli savunma bakanlığı twitter hesabından yaptığı paylaşımda 1 askerimizin şehit olduğunu ve 2 askerin de yaralandığını açıkladı. Açıklamanın tamamı şu şekilde.

“Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; ateş altına alınan rejim hedeflerinden 8 tank, 4 zırhlı muharebe aracı, 5 obüs ve 2 çok namlulu roketatarın imha edildiği, 56 Rejim unsurunun da etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir.

Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!

Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza Rejim tarafından düzenlenen topçu saldırısında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede ateş altına alınan Rejim hedefleri vurulmaya devam edilmektedir. ifadelerini kullandı.”

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Rusya’dan Hain Saldırı Sonrası İlk Açıklama: Türk askerleri o noktada olmamalıydı

TBMM’de 4 Siyasi Partiden İdlib’deki Saldırı Sonrası Ortak Açıklama