in ,

Lise öğrencilerinden üretime destek

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, meslek lisesi öğrencileri 2 antibakteriyel özelliği arttırılmış temizlik ürünü üretiyor.

Çatalağzı beldesindeki, kimya teknoloji alan şefi Ayşe Çiçek Yıldız ve öğretmenleri,  Eren Enerki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki 48 öğrenciye ürünlerin nasıl yapılacağına dair eğitim veriyor. 

Üretilen bu ürünler kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra gelen talep doğrultusunda Düzce ve Karabük'e de gönderiyor.

Okul müdürü Kamil Zoroğlu'nun açıklaması

Okul müdürü Kamil Zoroğlu, "Dezenfektan ürünler üretiyoruz, hem solüsyon tarzında hem de konsantre ürün şeklinde. İlimiz ve çevre illerin dezenfekte işini ilaç olarak biz yapacağız. Ortalama günlük 2-2,5 ton bazen 3 tona kadar çıkan üretimimiz olabiliyor. Bu anlamda ilin ve çevre illerin taleplerine karşılık vermeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kimya teknolojileri alan öğretmeni Ertuğrul Önal

"Geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatıyla bize de bir görev verildi. Özel bir çözelti hazırlıyoruz. Bu çözeltileri ayın 13'ünden beri yapıyoruz. Şu anda 3 ilimize bu dezenfektasyonu veriyoruz. Kentimizin yanı sıra Düzce ve Karabük'ten talepleri aldık. Önümüzdeki günlerden itibaren onlara da sevk etmeye başlayacağız." ifadelerini kullandı.


Kaynak:AA

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Süper Lig ile ilgili açıklama

Dünya Genelinde Korona Virüsü Rakamları