in ,

Dünya Genelinde Korona Virüsü Rakamları

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan daha sonra ise avrupada hızla yayılan yeni tip korona virüsü olan COVID-19 tüm dünyada etkisini artırıyor. Tüm dünyada 156 ülkede görülen virüse yakalanan vaka sayısı 198.756 olarak açıklanırken, virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 7.955 olarak açıklandı.

Dünya Genelinde Virüsle İlgili Son Veriler:

İtalya

Çin'den sonra salgının en çok can aldığı İtalya’da yapılan son açıklamaya göre COVID-19 virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2.503 olarak duyuruldu. Toplam vaka sayısı 31.506 açıklandı.

İran

İran'da da hızla yayılan virüsle ilgili Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur ülkedeki son verileri paylaşmaya devam ediyor. Cihanpur'un açıkladığı rakamlara göre virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 988'e ulaşırken, vaka sayıı ise 16.167 olarak açıklandı.

İspanya

İtalya'dan sonra virüsten en çok etkilenen ikinci avrupa ülkesi ise İspanya. İspanya'da açıklanan son rakamlara göre ise virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerimn sayısı 533'e ulaşırken, ülkede ki vaka sayısı 11.826 olarak bildirildi.

Almanya

Almanya'da ise açıklanan son rakamlara göre virüse yakalanan vaka sayısı 9.877 olarak kayıtlara geçti. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 olarak açıklandı.

Fransa

İtalya ve İspanya'ya oranla virüsün yayılma hızında yavaşlama görülen Fransa'da ordu bazı bölgelerdeki durumu kritik hastaları farklı bölgelerdeki hastanelere transfer etmeye başladı. Fransa'da açıklanan son rakamlara göre ise virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 148 olarak açıklandı. Ülke genelinde ki vaka sayısı ise 7.696 olarak açıklandı.

ABD

Virüsün hızla yayıldığı  bir başka yer ise ABD. Açıklanan son rakamlara göre vaka sayısı 6.392 olarak bildirildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 108 olarak belirtildi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Lise öğrencilerinden üretime destek

Milli Savunma Bakanlığı : İdlib bölgesinde 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralı.