in , ,

Göçmen Genç, Yunan Gazetecinin Provokasyonunu Bozdu

Türkiye'nin göçmenlerin Avrupa'ya geçişine izin vermesi üzerine avrupa hayali kuran göçmenler sınır kapılarına yöneldi. Bundan dolayı da sınır bölgelerinde büyük bir yoğunluk bulunuyor. Bu yoğunluğun yaşandığı yerlenden birisi de Edirne Pazarkule Sınır Kapısı. Bölgeye aynı zamanda bir kargaşada hakim. Tabi yaşananları aktarmak isteyen gazetecilerde bölgeye yöneldi. Tabi hal böyle olunca provokatörlerde bölge de yerini almaya başladı.

Haber peşinde koşan gazetecileri provoke etmeye çalışan Yunan muhabirine cevabını Türk muhabir ve Afgan göçmen verdi. Skynews'in Yunan muhabiri, "Türkiye bu insanları zorla, otobüslerle, istemedikleri halde sınır kapılarına getirdi" diyerek Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç’u, provoke etmeye çalıştı.

Yunan gazeteci Skynews muhabiri, "Türkiye bu insanları zorla, otobüslerle, istemedikleri halde sınır kapılarına getirdi" diyerek Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç’u, provoke etmeye çalıştı. Malkoç’un açıklamasının ardından Türk gazeteciler ile tartışmaya devam Yunan gazeteci, iddiasını sürdürünce, Türk gazeteciler bir göçmeni tesadüfen yoldan çevirerek, "Seni buraya zorla mı getirdiler?" diye sorunca, Afgan genç, "Hayır ben kendi paramla taksi tutarak geldim" dedi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Süleyman Soylu Türkiye’den Ayrılan Mülteci Sayısını Açkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: İdlib’te 1 Şehidimiz Var