in ,

Ceren Özdemir’in Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet

3 Aralık’ta Ordu’da kendi evinin önünde bıçaklanarak öldürülen üniversiteli Ceren Özdemir’in katili bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Ceren Özdemir’in Katili Özgür Arduç’a, davanın 2’nci duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet verildi. Cezai ehliyetinin tam olduğuna ilişkin hazırlanan heyet raporuyla ilgili savunma yapan katil Özgür Arduç, akli dengesinin yerinde olmadığını savunarak, “Burada memur olmasa gözünüzün önünde soyunurum görürsünüz akıl sağlığımın olup olmadığını. Raporda ‘aklım yerinde’ deniyor. Deli olmam için ne yapmam gerek” dedi.

Yeni Rapor Talebi Reddedildi

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un yeniden akıl sağlığı raporu hazırlanması talebini mahkeme heyeti, oy birliği ile reddedip, mevcut akıl sağlığına ilişkin raporu kabul etti.

'Canavarca Hisle Kasten Öldürme' Suçundan Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası

Hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen ve ceza indirimi uygulanmaması talep edilen katil Özgür Arduç, davanın 2'nci duruşmasına tutuklu bulunduğu cezaevinden, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Arduç'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Ceren Özdemir'in annesi Güfer Özdemir, karardan memnun olduklarını belirterek, “Bize bu süreçte destek olan tüm avukatlarımız sivil toplum kuruluşları ve halka teşekkür ediyorum. Hep yanımızda oldular. Böyle de olması gerekir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Ne Olmuştu ?

3 Aralık 2019'da Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, evine gidiyordu. Evinin önüne geldiğinde ablası Gizem Özdemir'i cep telefonundan arayarak, apartmanın giriş kapısının anahtarını pencereden atmasını istedi.

Ceren Özdemir'in ablası Gizem Özdemir de pencereye çıkarak, kardeşine anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından gelen bir kişi tarafından bıçaklandı. Kalbine ve karnına aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan genç kız, yere yığıldı. Abla Gizem ve annesi Güfer Özdemir'in sağlık ekiplerine durumu bildirmesi üzerine ağır yaralanan Ceren, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmış; yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Cinayetin ardından harekete geçen polis ekipler, kentteki mobese ve işyeri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan inceleme sonucunda Ceren Özdemir'in kurstan çıktıktan sonra yürüyerek evine giderken peşinden 1 kişinin takip ettiği belirlendi.  Emniyet müdürlüğü tarafından yapılan kimlik tespitinde katil zanlısının 12 suçtan sabıkası bulunan ve 1 Aralık 2019 tarihinde açık cezaevinden firar eden Özgür Arduç olduğu tespit edilmişti.

Cinayetten 1 gün sonra, 4 Aralık günü, vatandaşlar tarafından tanınan katil zanlısı, kendisini yakalayan polis memurları Z.K. ve H.D.'yi de bıçaklayarak yaraladı. Polisteki sorgusunda Ceren Özdemir'i öldürdüğünü itiraf eden Arduç, sevk edildiği adliyede tutuklandı. Katil zanlısı Arduç, güvenlik gerekçesiyle Van Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'na konulmuştu.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Mac Bilgisayarınızın Dili Nasıl Değiştirilir?

Türk Telekom Yaşanan İnternet Sorunlarıyla İlgili Açıklama Yaptı