in , , ,

Türk Telekom Yaşanan İnternet Sorunlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Bugün gün içerisinde Türk Telekom aboneleri büyük bir bağlantı kaybı yaşadı. Türk Telekom’un hem mobil hem de sabit internet ağlarında yaşanan sorunlar uzun bir süre devam etti. Erişim sorunları başlangıçta Google ile ilişkilendirildi. Ancak daha sonra asıl kaynağın Türk Telekom olduğu anlaşıldı. Tüm bu sorunlar Türk Telekom tarafından yapılan açıklama ile daha da netleşti. Şirket, erişim sorunlarının siber saldırı kaynaklı olduğunu doğruladı.

Türk Telekom'un Açıklaması:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

Problemler Yurtdışı Kaynaklı

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Ceren Özdemir’in Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet

DNS Ayarlarını Değiştirme