in , ,

Afrika’nın Akıllı Telefonları Mara X ve Mara Z

Tamamı Afrika’da üretilen iki akıllı telefon Mara Group tarafından piyasaya sürüldü. Mara Group, Afrika’da üretilen ilk akıllı telefonların ismini Mara X ve Mara Z olarak belirlendi.

Mara Group adlı bir Ruanda şirketi,  şimdiye kadar tamamı Afrika’da üretilen ilk telefonlar olan Mara X ve daha pahallı olan Mara Z adlı iki akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü açıkladı. 

Fast Company’ye göre, Mara X ve Mara Z bölgede satılan diğer akıllı telefonlardan daha pahallı. Ancak Mara Group dışarıdan alınacak donanımlar yerine yerel ekonomileri destekleme fırsatını değerlendirdi. İki telefonun piyasaya sürülmüş olması, Ruanda’nın teknoloji endüstrisi için yeni bir merkez olma hedefine doğru atılmış önemli bir adım olarak görülebilir. 

Mara Phone

Ruanda Devlet Başkanı Paul Kagame, Pazartesi günü yapılan açılış töreninde Mara Group’un yeni tesisini Afrika’nın “İlk yüksek teknoloji ürünü akıllı telefon fabrikası” olarak nitelendirdi. Ruanda Devlet Başkanı, “Mara Telefon, ülkemizde üretilen ve gittikçe artan sayıda kaliteli ürün listesine katılıyor” dedi. 


MARA PHONE TARAFINDAN KUTU AÇILIM VİDEOSU;


Bildir

Bir Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Tuna Karaman

Bilgisayar Programcılığından mezun,Yönetim Bilişim okuyan,sürekli oyun oynayan biriyim.

Ballerina Duyuruldu (John Wick Yan Seri)

Mi Store Hafta sonu İndirimi