in ,

Uludağ’da kaybolan dağcılarla ilgili valilikten yeni açıklama

Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan iki arkadaş için başlatılan arama çalışmalarına devam ediliyor. Kaybolan iki kişiyi arama çalışmalarında dağcılık batonu bulundu.

Bursa Valiliğinden Açıklama

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, arama faaliyetleri son olarak kayıp dağcılardan Efe Sarp'a ait kırmızı montun bulunduğu Kürekli Deresi bölgesine yöneltilmişti. Drone ile bu alan esas alınarak sürdürüldüğü belirtildi. Daha önce bulunan monta, kuş uçuşu yaklaşık 70 metre uzaklıkta dere içerisinde saplanmış ve donmuş vaziyette tırmanış batonu bulunduğu belirtilerek, baton çevresinde detaylı arama yapıldığı, bir iz ve bulguya rastlanmadığı aktarıldı.

Arama Çalışmalarına 95 Personel Katılıyor

Açıklamada, "Arama çalışmalarına, bir Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı, 3 helikopter, 4 Jandarma asayiş timi, 1 JÖH timi, 16 JAK personeli, 20 AFAD personeli ve 51 sivil arama kurtarma ekibi olmak üzere toplam 95 kurtarma personeli katılmaktadır" ifadesi kullanıldı.

Ne Olmuştu?

1 Aralık'ta İstanbul'dan Bursa'ya gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirveye çıkmak üzere yürümeye başlayan Mert Alparslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37) sisin bastırmasının ardından kaybolmuş ve ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir’de 5.0 büyüklüğünde deprem oldu! İstanbul’da da Hissedildi

The Witcher Dizisinden Yeni ve Son Fragman Yayınlandı