in ,

Navigasyon Hatası Sınır Köyünü Turist Akınına Uğrattı.

Artvinin Borçka İlçesindeki Muratlı Köyü Navigasyon Hatası Nedeniyle Turist Akınına Uğradı Peki Hatanın Sebebi Ne ?

Borçka İlçesine Yerli ve Yabancı Turist Akını.

Türkiye'nin Kafkasyaya açılan sınır kapısı Sarp sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı pek çok insan alternatif yollar arıyor. Navigasyon pek çok kişi Muratlı sınır kapısına yönlendiriyor fakat insanlar Muratlıya vardıklarında küçük bir sürpriz ile karşılaşıyorlar.

Turistler Hüsrana Uğradığı Gibi Yerli Halk da Durumdan Müzdarip.

Sınırkapısı diye gittikleri Muratlıda aradığını bulamayan turistler hüsrana uğradığı gibi yerli halk dillerini bilmedikleri turistlere durumu izah etmkte zorlandıklarını dile getirirken, son çare olarak turistleri naavigasyondan tekrar  sarp sınırkapısına yönlendiriyorlar.

Hatanın Sebebi Belli Oldu. Vali Açıklama Yaptı.

Uzun zamandır Muratlı sınırkapısının açılması gündeme geliyordu fakat halen çeşitli sebepler ile proje gerçekleştirilememiş. Yerli halk bu olaydan sonra duruma "Hayali değil gerçek sınırkapısını istiyoruz." şeklinde sitem etmişti. Artvin Valisi Yılmaz Doruk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bir gün Muratlı Sınır Kapısı da açılır. Sarp Sınır Kapısı’nı yeniledik ve geçişleri bir nebze rahatlattık. Ancak burada açılması planlanan yeni Sınır Kapısı ile ilgili her şeyi doğru zamanda yapmalı” diye konuştu. 

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

PUBG’de Türk Yayıncıya Özel İçerik.

John Wick Oyunu 8 Ekim Tarihinde Geliyor