in ,

Melih Gökçek’in Ücretsiz Kiraladığı Stad Kararı Geri Alındı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Yenikent Stadı’nın Melih Gökçek başkanlığında, Osmanlıspor’a 25 yıllık ücretsiz olarak verilmesi kararı mahkeme kararıyla kaldırıldı. Karar sonucunda Stad, yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesine devredildi.

Oğlu Osman Gökçek’in başkanlığını yaptığı Osmanlıspor’a 25 yıllığına ücretsiz verilmişti

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, oğlu Osman Gökçek'in başkanlık görvini yaptığı Osmanlıspor'a, Ankara Yenikent Stadyumunu 25 yıllığına ücretsiz olarak kiralamıştı. Adı “Osmanlı Stadyumu” olarak değiştirilen Yenikent Stadyumu,  mahkeme kararı ile yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. 

Gökçek sonrası başkanlığı yürüten Mustafa Tuna döneminde ABB Meclisi’nda yapılan oylamada, Osmanlıspor’la imzalanan sözleşme iptal edilmişti. ABB’nin 11 Eylül 2018 tarihinde oy birliğiyle aldığı karar, Osmanlıspor Kulübü’ne tebliğ edilmişti. Tesislerden çıkmayan Osmanlıspor için, Mustafa Tuna döneminde dava açılmış, Mansur Yavaş döneminde de tebligat gönderilmişti. Mahkeme, ABB lehine verdiği kararda, Osmanlıspor’un stadı tahliye etmesi gerektiğini bildirdi. Mahkemenin stadyumu tahliye emri, dün zabıta ve polis tarafından Osmanlıspor yönetimine tebliğ edildi. ABB’nin tasarrufuna alınan stadyumun, yasalara uygun biçimde devri için ABB yetkilileri ile Ankara Spor ve Osmanlı Spor yönetimi arasındaki görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Warcraft’ın 25. Yılına Özel Video Geldi

Barış Pınarı Harekatı Bölgesinden Acı Haber: 1 Asker Şehit Oldu