in , , , , ,

Karantina günlerinde arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz 5 oyunu sizler için derledik

Dünyayı etkisi altına alna koronavirüs sebebi ile bir çoğumuz evde. Geçtiğimiz cuma akşamı da bakanlık iki gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. Evde kaldığımız bu günlerde zamanı nasıl geçiricez diye düşünüp duruyoruz. Bu yazımızda sizler için evde oynayabileceğiniz ücretsiz 5 adet  oyunu sizler için inceledik.

 1. 1 RISK: Global Domination


  Hasbro'nun klasik RISK oyununu dijital ortamda tabletinizden, bilgisayarda yada telefonunuzdan çok oyunculu şekilde oynayabilirsiniz. Oyun ücretsiz olarak Steam, Google Play, App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Oyunun amacı haritadaki tüm alanlara hakim olmak. Oyunda birden fazla harita var. Hatta Osmanlı Devleti'nin haritası bile mevcut. Stratejik kararlar alıp ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde tüm topraklarınızı kaybedebilirsiniz.

  Oyunun bilgisayar versiyonuna buradan erişebilirsiniz.

 2. 2 DECEIT


  Deceit dürüstlük ve aldatmaca sezgilerinizi test eden çok oyunculu, ücretsiz bir oyun. Oyunun dürüstlük ve aldatmaca üzerine olması arkadaşlarınız ile harika zamanlar geçirmenize olanak tanıyor.

  Oyun 6 kişi ile oynanıyor, oyun başlangıcında 2 kişi hastalıklı diğer 4 kişi ise masum doğuyor. Masumlar kapıları açıp alandan çıkmak isterken, hastalıklılar etraftaki kanları toplayım masumlar kaçmadan önce onları öldürmeye çalışıyor. Hastalıklı olanlar birbirini görebilir ve kendi arasında sohbet edebilirken, masumlar sadece genel sohbette konuşabiliyor. Büyük arkadaşlıkların sınavı olarak nitelendirebileceğimiz bu oyunda size iyi eğlenceler.

  Oyuna Steam kütüphaneniz üzerinden yada buradan direk erişebilirsiniz. 

 3. 3 Counter-Strike: Global Offensive


  Bir çoğumuzun okulu ekip internet kafelerde dirsek çürütmemize sebeb olan oyunlardan bir tanesi Counter Strike'nın son hali Counter Strike Global Offensive Steam'de şuan ücretsiz. Oyunu indirip gerçek zamanlı global rekabetçi maçlar yapabilirsiniz. Bol 'kill' alabileceğiniz, eğlenceli maçlarınız olsun. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz

 4. 4 Team Fortress 2


  Yeni oyun modları, haritaları, ekipmanları ve en önemlisi şapkaları içeren daimi ücretsiz güncellemeleri sunuyor. Dokuz farklı sınıf, geniş bir taktiksel yetenek ve karakter yelpazesi ile çeşitli oyuncu becerileri sağlıyor. Tüm zamanların en popüler aksiyon oyunlarından biri olan Team Fortress 2'yi Steam den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyuna buradan erişebilirsiniz.

 5. 5 The Forest


  The Forest yine arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz bir hayatta kalma oyunu. Oyun uçakta çocuğu ile seyahat eden bir adamın hikayesini anlatıyor. Oyun uçağın düşmesi ve çocuğunuzun kaçırılması ile başlıyor. Oyunun amacı çocuğunuzu bulmak. Size spoiler vermemek için fazla bilgi vermeyeceğim ama oyunun iki sonlu olduğunu ve sizin vereceğiniz karar ile biteceğini söylemek isterim. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler. 

Bildir

Bir Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

FIFA Dünya sıralamasını açıkladı

İngiltere Başbakanı Johnson hastaneden taburcu edildi