in , ,

İngiliz Ajan Beyoğlu’nda Ölü Bulundu

İstanbul Beyoğlu’nda Tophane sahili yakınlarındaki Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Ali Paşa Medresesi Sokak’taki, Kılıç Ali Paşa Camisi’ne sabah namazı için gelen vatandaşlar, sokakta hareketsiz halde yatan bir kişiyi görünce polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yerde yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Cesedin İngiliz Ajana Ait Olduğu Belirlendi

Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemede, söz konusu cesedin eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier'e ait olduğu belirlendi. Le Mesurier'in evine giden polis ekipleri, eşinin ifadesine başvurdu.

Le Mesurier'in eşi ilk ifadesinde kocasının uyku ilacı kullandığı ve olayın sabaha karşı kendisi uyurken gerçekleştiğini anllatı. Eşinin, eve yabancı bir kişinin girip çıkmadığını da anlattığı öğrenildi. 

Le Mesurier’in eşi ilk ifadesinde, “Sabah saat 04.00 sıralarına kadar uyumamıştık. Sonra ben uyudum. Atladığından haberim olmadı” dedi.Binanın güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, binaya yabancı kimsenin giriş çıkış yapmadığını tespit etti.


İstanbul Valiliği Açıklama Yaptı

İstanbul Valiliği'nden Eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Lemesurier'in ölü bulunmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Beyoğlu Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesinde, bugün sabah saatlerinde meydana gelen, İngiliz uyruklu James Gustaf Edward Lemesurier isimli şahsın ölüm olayı ile ilgili geniş kapsamlı idari ve adli tahkikat başlatılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nintendo EShop’ta Güzel İndirimler Oyuncuları Bekliyor

Scooby-Doo’nun Yeni Filmi SCOOB!’un Fragmanı Yayınlandı