in , , ,

Galatasaray’a Kayyım Şoku

Galatasaray’ın bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı’nda şok bir gerçek oraya çıktı. Galatasaray’ın eski başkan adaylarından Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya’nın sarı kırmızılı kulübe kayyım atanması için İstanbul 7’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvuruda bulunduğu öğrenildi.  Açılan davanın gerekçesi ise genel kurulun toplanarak Galatasaray Kulübü’ne kayyım atanması için yapıldığı yönünde bilgi alındı. Hukuki dayanak olarak medeni hukukun 75’inci maddesinin gösterilerek yapılan başvuruda, mahkemeden seçimli genel kurul isteğiyle toplantının gerçekleştirilmesi talep edildi. Yapılan başvurunun kabul edilmesi durumunda Galatasaray Kulübü’nü seçime götürecek bir kişi kayyım olarak yetkilendirilecek.

Mustafa Cengiz Yaşanan Olaylar Sonrasında Açıklama Yaptı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün kayyıma gitme ihtimali, seçim isteyen üyeler ve Tuzlaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray için gece gündüz çalıştıklarını ve seçimden korkmadıklarını kaydeden Cengiz, "Mali açıdan 5 yıl borsaya açık şirketler üst üste zarar gösterdiğinde, kayyıma gitme riski vardır. Biz bunu önledik. Kendi yolunu ve yordamını bulamayan şirketler için kayyım vardır, Galatasaray'ın böyle bir durumu yok. Kayyım talep eden iki arkadaşın hedefi seçime gitmek istemek, zevkle. 22 ayda 2 seçim yaşadım, üçüncüyü de yaşarım, hiç sorun değil, yeter ki Galatasaray'a olan hizmet aşkımız bitmesin, bitirmesinler. Arkadaşlarımızın neler çektiğini, bizim neler çektiğimizi bilen biliyor. Biz seçime gitmemekle ne servetimize servet, ne gelirimize gelir kattık. Tam tersine, susuz, uykusuz, prangalı şekilde Galatasaray'a, çocukluk aşkımıza hizmet etmeye çalıştık. Seçime gitmek için, Galatasaray'a kayyım atandığında, o kayyım sadece seçime bakmaz, mali, idari konulara da bakar. Dümensiz sandal nereye gider? Galatasaray şu anda mali, idari, sportif olarak olabilecek en iyi noktadadır. Şu anda üzerimizde çok ciddi baskılar var henüz anlatamadığım. Onları çözemediğimiz takdirde anlatacağız" dedi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Terör Örgütü PKK/YPG’den Tel Abyad’a Hain Saldırı

Uludağ’da Arama Çalışmalarının 17. Gününde İki Kişinin Cesedine Ulaşıldı