in ,

Elon Musk’tan COVID-19’a Karşı Yardım Hamlesi

Korona virüsü tüm dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Son olarak Amerika’da görünen virüs hızla ciddi rakamlara ulaştı. 

Perşembe günü açıklanan rakamlarla birlikte ABD Çin’i de geçerek dünyada COVID-19 vakasının en çok görüldüğü ülke oldu. Virüs doğrudan akciğerleri etkilediği için tedavisinde solunum cihazlarına ihtiyaç duyuluyor.

Solunum Cihazlarının Bir Bölümü Bu Hafta Sonuna Kadar Teslim Edilecek

Günümüzün başarılı şirketleri Tesla ve SpaceX'in kurucularından olan Elon Musk, New York Korona virüsüyle mücadeleye yardımcı olmak için New York'a yüzlerce solunum cihazı bağışlayacağını açıkladı.

Elon Musk bağışlayacağı solunum cihazlarının ilk bölümünün bu hafta sonuna kadar teslim edileceğini söyledi. BBC'nin yayınladığı habere göre, solunum cihazları Çin’de, ABD hükümetinin onayladığı imalathanelerden satın alındı. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Twitter hesabından Elon Musk’a teşekkür amacıyla “Minnettarız. Gelecek haftalarda hayatları kurtarabilmek için elimize geçecek her solunum cihazına ihtiyacımız olacak” paylaşımını yaptı. 

ABD’de Covid-19 vakalarının en çok görüldüğü yer olan New York'ta. New York Valisi, Cuma günü bir açıklama yaptı. Vali açıklamasında, eyalet genelinde korona virüsünden ölenlerin sayısının 519'a ulaştığını açıkladı. 

New York Valisi Andrew Cuomo, eyaletin salgınla mücadele için 30 bin solunum cihazına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Elon Musk geçen hafta, ResMed, Philips ve Medtronic adlı üç farklı imalatçıdan 1.255 solunum cihazı satın aldı ve hepsinin eyaletteki hastanelere dağıtılacağını söyledi. 

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Bakanlar ve milletvekili maaşlarından yüzde 56 kesinti!

İngiltere’den Açıklama : 20.000 Altında Ölüm ‘İyi Bir Sonuç’ Sayılacak