in , ,

Dünya Sağlık Örgütü’nden Acil Koronavirüs Toplantısı

Dünya Sağlık Örgütü, Çin’de ortaya çıkan ve Avustralya, Kanada, ABD, Fransa, Almanya gibi birçok ülkelede de görülen Korona virüsü için acil olarak toplanma kararı aldı.

Çin haricinde bölge ülkelerinde de görülen Corona virüsü, şu ana kadar 132 kişinin ölümüne sebep oldu. Vakaların görüldüğü ülkeler arasında Hong Kong, Makao, Tayvan, Tayland, Güney Kore, Japonya, Singapur, Vietnam, Malezya, Kamboçya, Sri Lanka, Nepal, Fransa, Kanada, ABD, Avustralya ve Almanya da bulunuyor.

Açıklanan resmi rakamlara göre 132 kişinin ölümüne sebep olan ve 6 bine yakın insana bulaşan Korona virüs dünya genelinde paniğe yol açtı. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus da Corona virüsünün küresel bir salgın tehdidi oluşturup oluşturmadığını değerlendirmek için acil durum komitesinin toplanacağını açıkladı. Duyuru için basın açıklaması da düzenleyen Dünya Sağlık Örgütü, toplantıda virüsün yakın temas halinde bulaştığının belirtileceğini, virüsün görüldüğü ülkelere gidilmemesinin tavsiye edileceğini ifade etti. 

Dünya Sağlık Örgütü, yaptığı açıklamada "15 ülkeye yayıldı ama tüm dünya alarmda olmalı. Olağanüstü bu durum karşısında olağanüstü önlem alıyoruz" denildi.

Reuters’ta yer alan habere göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan açıklamada: "71 Corona virüsü vakası bildirildi, çoğu Çin’e giden insanlar. Virüs sadece Çin için değil tüm dünya için sorun. Corona virüsü 15 ülkeye yayıldı ama tüm dünya alarmda olmalı." denildi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Elazığ Depreminden Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Mac Bilgisayarınızda AirDrop Nasıl Kullanılır?