in

Dışişleri Bakanlığı: Libya’daki çıkarlarımız hedef alınırsa…

Libya’da, meşru hükümete karşı savaş ilan eden Hafter güçleri saldırılarına deva ediyor. Dışiçleri Bakanlığı’nın paylaştığı bilgiye göre Hafter’e bağlı unsurlar, sadece 9 Mayıs günü, Trablus’un merkezindeki yerleşim birimlerine yoğun topçu ateşinin yanısıra 100’ün üzerinde roket fırlattı.

Dışiçleri Bakanlı’ğı düzenlenen bu saldırılar ile alakalı olarak resmi internet sayfasından bir açıklama yayınladı. Mitiga Havalimanı’nın, kalkışa hazırlanan sivil uçakların ve diğer sivil altyapının hedef alındığı, sivillerin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bu saldırılar savaş suçu teşkil ettiğini açıklayan bakanlık, Libya’daki temsilciliklerimiz ile çıkarlarımızın hedef alınması halinde, Hafter unsurlarını meşru hedef olarak göreceklerini ifade etti.

Birleşmiş Milletler’in de bu konu hakkında sessiz kalmasının doğru olmadığını, darbeci Hafter’in durdurulması uluslararası toplumun ortak sorumluluğudur. ifadelerini kullandı. Aynı zamanda da Libya halkının korunması için Libya’nın meşru hükümetini ve kurumlarını desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Açıklamanın tamamına buradan erişebilirsiniz.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

PKK-YPG El Bab şehir merkezine saldırı düzenledi : 11 sivil yaralandı

Son 24 Saatte 20 Binden Fazla Yeni Vaka Açıklandı