in ,

Bir Komşuda Daha Koronavirüs Tespit Edildi: Bulgaristan’dan İlk Açıklama

Tüm dünyada hızla yayılan korona virüsü Türkiye’nin bir sınır komşusunda daha tespit edildi. Yunanistan, İran, Irak ve Gürcistan ile birlikte sınırların kapalı olduğu Ermenistan’da tespit edilen corona virüsü Bulgaristan’da da ortaya çıktı. 

Bulgaristan’da Bakanlar Kurulu’na bağlı Ulusal Corona Virüsü Kriz Masası Merkezi üyeleri, bugün sabah saatlerinde olağanüstü basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ülkede dört kişide corona virüsü (Covid-19) testlerinin sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi.

Plevne’de 27 yaşında bir erkek ve Gabrovo’dan 75 yaşında bir kadının, akciğer rahatsızlığı sonucu kaldırıldıkları hastanelerde Covid-19 testleri pozitif çıktı. Ulusal Bulaşıcı ve Parazit Hastalıkları Merkezi’nin Başkanı Todor Kantarcıyev, Plevne’den iki erkekte, Gabrovo’dan ise iki kadında corona virüsü görüldüğünü duyurdu.

İlk Hasta Aranıyor

Ulusal Corona Virüsü Kriz Masası Merkezi’nde görevli Tümgeneral Prof. Dr. Ventsislav Mutafçiyski, durumu iyileşen iki korona virüsü hastasının ülke dışına gitmediklerini ve salgın bölgesinden gelen insanlarla temas etmediklerini ifade etti.  Tümgeneral Mutafçiyski Korona virüsü bulaştıran ilk hastayı aradıklarını belirterek “Hasta sıfırı yani hastalığın ilk çıktığı kişiyi tespit edemiyoruz” dedi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

C# – Dikdörtgenin Alanını ve Çevresini Hesaplama – Basit Örnekler – Console Application

C# – Yarıçapı Girilen Dairenin Alanını ve Çevresini Hesaplama – Basit Örnekler – Console Application