in

Bakanlıktan Suriyeli Öğretmen Atamaları İle İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medyada dolaşan Suriyeli Öğretmen’lerin atanması hakkındaki konu için bir açıklama yaptı. Bakanlık, ataması yapıldığı öne sürülen kişilerin gönüllü olarak Geçici Eğitim Merkezleri’nde görev yapan, eğitim sertifikası almış kişiler olduğunu söyledi. Açıklamanın tamamı da şu şekilde.

 

Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler daha önce Geçici Eğitim Merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir. Söz konusu kişiler eğitici eğitimi sürecinin ardından sınava girerek sertifika alan kişiler arasından belirlenmiştir. Bu kişiler ‘Suriyeli Gönüllü Eğitici Taahhütnamesi’ kapsamında Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev almaktadırlar.

Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması mümkün değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri anlaşmalar kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır.

Kaynak: DHA

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Uçuşlarını durduran Atlas Global Tekrar Uçuşlara Başlıyor

Süper Lig’de 15. Hafta Geride Kaldı