in , , , , ,

Valorant’ta Oyuncular Nasıl Rapor Edilir ? Valorant Rapor Sistemi

Riot Games‘in bu yıl içerisinde hızlı çıkış yapan FPS türündeki oyunu Valorant oyun içi kaliteyi yüksek tutma konusunda oldukça iddialı. Oyun içi huzuru bozanlar için oyun içi ve oyun sonunda raporlama sistemi bulunduran Valorant, bu kısmı atlayanlar için birde web üzerinden rapor sistemi bulunduruyor.

Valorant Rapor Sistemi

Valorant’ta oyun içi huzuru bozan oyuncular 3 farklı şekilde rapor edilebilir.

 1. Oyun içi raporlama

  Aktif bir oyundayken Skor tablosunu açın ve skor tablosunun altındaki araç ipucunu takip ederek imlecinizi etkinleştirin. Oynatıcıyı sağ tıklayın ve Rapor’u seçin.

 2. Oyun Sonu Raporlama

  Kariyer sekmesine gidin ve söz konusu eşleşmeyi açın. Skor Tablosu ekranına, zaman çizelgesi ekranına veya performans ekranına gidin oynatıcıyı sağ tıklayın ve Rapor’u seçin.

 3. Destek Sitesinden Raporlama

  Oyun sırasında bir kullanıcıyı raporlamayı unutan veya internet sitesi üzerinden raporlamak isteyen oyuncular, buradaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfadaki raporlama özelliğini kullanarak VALORANT’ta huzuru bozan diğer oyuncuları bildirebilirler!

Valorant Raporlama Türleri

Birini bildirdiğinizde, size raporunuzun olası nedenlerinden bir seçim sunulur. İstediğiniz kadar nedeni işaretleyebilirsiniz, ancak en az bir neden seçmelisiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz nedenler şunlardır:

 • Sözlü taciz
 • Olumsuz tutum
 • Oyundan Ayrılma / AFK
 • Düşman Takımına Yardım
 • Nefret söylemi
 • Hile
 • Saldırgan veya Uygunsuz İsim

Tabii ki, bir rapor göndermek, o oyuncuya karşı cezai önlem alınacağını garanti etmez. Ancak, bir oyuncu ne kadar çok raporlanırsa, geliştiricilerin o oyuncunun eylemlerine bakma ve potansiyel olarak kendi ihlallerinin türüne ve şiddetine bağlı olarak onları geçici veya kalıcı bir şekilde yasaklama şansı artar. Ve Valorant’ta kötü davranmış oyuncuları bildirmek için bilmeniz gereken her şey bu.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

C# Örnekleri – Basitten Zora Console Örnekleri

C# ile Kullanıcının Girdiği Sayının Karesini Alma – Basit Örnekler