in ,

UEFA oynanması planlanan milli maçları erteledi

UEFA ‘ya kayıtlı 55 ülke federasyonu ile gerçekleştirilen  video konferans sonrası futbolseverleri üzen bir açıklama geldi. UEFA yetkilileri, haziran ayında oynanması planlanan tüm maçların iptal edildiğini açıkladı.

Açıklamada, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) play-off maçları ve 2021 Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri, ikinci bir açıklama gelene kadar ertelendi.

Mayıs ve temmuz aylarında oynanması planlanan, 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası, 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası, 17 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası, 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası maçları ile yine nisan ayında oynanması planlanan Futsal Şampiyonlar Ligi maçları da ertelendi.

Ayrıca, koronavirüsün oluşturduğu belirsizlik sebebi ile 2020-2021 sezonu için belirlenen lisanslama ve kulüplerin finans durumlarına yönelik değerlendirme tarihlerinin de belirli bir süre ile askıya alındığı belirtildi.

Tokyo'da oynanması planlanan 2020 Olimpiyatları da koronavirüs sebebi ile ertelenmişti. Olimpiyatların 23 Temmuz - 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

COUNTER STRİKE GLOBAL OFFENSİVE İÇİN YENİ GÜNCELLEME YAYINLANDI

İletişim Başkanlığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında toplanan yardımı tutarını açıkladı