in , ,

Türkiye – İran arasındaki kara hudut kapıları kapatıldı

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve bir çok ülkeye yayılan korona virüsü sınırımıza dayandı. İran’da 43 kişiye bulaştığı  ve 8 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. 

AA’da yer alan bilgiye göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 ildeki valilikler, il emniyet müdürlükleri, il jandarma komutanlıkları, il göç müdürlükleri ile hudut sınır kapılarına “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler” ile ilgili genelge gönderildi.

Türkiye ile İran arasında kara ve demir yolu geçişine imkan sağlayan 5 sınır kapısı geçici süre ile giriş çıkışlara kapatıldı. Hava yolu ile İran’dan gelenlerin havalimanı sınır kapılarından saat 20.00 itibarıyla yurda alınmamaya başlandı. İran’a gitmek isteyenler içinse bir kısıtlama yok.

Ticaret Bakanı Pekcan'dan açıklama

(1/2) Koronavirüs salgını nedeniyle İran’a açılan kapılarımızda İran tarafından tüm araç, eşya ve yolcu girişleri tedbir amacıyla geçici olarak durdurulmuştur. Türkiye’den ihracat ve transit işlemleri kontrollü olarak devam etmektedir.

(2/2) İran üzerinden Türkiye çıkışlı transit geçecek araçların güzergah geçişleri takip edilecektir. Gümrük kapılarımızda çalışanlarımız hijyen ve sağlık kurallarına sıkı bir şekilde uymaktadır, gerekli önlemler alınmıştır.

Fotoğraf: AA

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Tedi Fırsatları – 28 Şubat – 5 Mart – Tedi Kataloğu

Çizin, Yazın, Yeni Fikirlere İlham Verin : Samsung’un Yeni Ürünü Flip2