in ,

Suudi Askeri Öğrenci ABD’nin Deniz Üssüne Saldırı Düzenledi

ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Pensacola Deniz Üssüne Suudia Arabistan vatandaşı bir askeri öğrenci tarafından saldırı düzenlendi. Yetkililer saldırıda ölen ve yaralananların olduğunu açıkladı.

3 Kişi Hayatını Kaybetti

Pensacola yerel polisi, silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, 8 kişinin de yaralandığını doğrularken saldırganın da ölü olarak ele geçirildiğini aktardı.

Trump Saldırı İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Düzenlenen saldırının ardından Suudi Arabistan Kralı, Kral Selman'ın kendisini aradığını aktaran Trump, "Kral Selman, Pensacola'da yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini, yaralananlarının ailelerine ise sevgilerini iletti." ifadelerini kullandı. 

Trump, "Kral Selman, saldırganın barbarca eylemlerinden dolayı Suudi Arabistan halkının çok öfkeli olduğunu söyledi ve bu kişinin eylemlerinin hiçbir şekilde Amerikan halkına sevgi besleyen Suudilerin hissiyatlarını yansıtmadığını belirtti." diye konuştu.

Trump İle Konuşan Kral Selman Saldırıyı "Barbarca" Olarak Yorumladı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'un, Suudi bir asker tarafından ABD'deki hava üssünde düzenlenen saldırıyı "barbarca bir eylem" olarak tanımladığını aktardı.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Ceren Özdemir Cinayeti ile İlgili Açıklama

Html Dersleri – 8 – Tablolar