in , , ,

Riot’a Sor Yeni Bölüm Özeti.

Urf ne zaman geliyor ? Dereceli Ne Zaman Bitecek ? Hepsi ve Daha fazlası Riot’a sor özetinde.

2019 Dereceli Sezonu Ne Zaman Sona Erecek ?

"2019 Dereceli Sezonu, 19 Kasım’da sona eriyor. Tuhaf bir şeyle karşılaşırsak bu tarih değişebilir. Böyle bir şey olması durumunda size haber vereceğiz."

Urf Ne Zaman Geliyor?

"Modun geleceği yamayı henüz tam olarak söyleyemeyiz; fakat RURF’ü, hepinizin hoşuna gideceğini düşündüğümüz ufak ayarlamalarla birlikte bu yılın sonunda getirmeyi planlıyoruz."

TFT'de Karşılaşma Geçmişi Ne Zaman Gelecek ?

"Karşılaşma geçmişinin ilk versiyonunu şu anda Açık Beta’da test ediyoruz ve her şey yolunda giderse özelliği 9.19 Yaması’nda oyuna getireceğiz. Çıktıktan sonraysa, gerekli iyileştirmeleri yapacağız. Birkaç yama sonra gelecek güncellenmiş ve ayrıntılı versiyonu için gözlerinizi dört açın."

Bir Şampiyonu Tasarlarken Neye Göre Manalı/Manasız Olmasına Karar Veriyorsunuz ?

Normalde manayı şampiyonlara yıpratıcı bir unsur olarak ekliyoruz. Bunun iki amacı var:

  1. Yetenek kullanımlarına bir tercih noktası daha ekliyor. Böylece yeteneğin harcanan manaya değip değmediğini sorgulamanızı sağlıyor.
  2. Uzun vadeli ve yıpratıcı bir unsur olarak, belirli aralıklarla üsse dönmenizi sağlıyor.

Bununla birlikte, bir şampiyonun yetenek setine mana eklemememizin çeşitli sebepleri var:

  1. Şampiyonun kullanması gereken önemli, başka kaynaklar olabiliyor (Gnar’ın öfkesi gibi).  Daha yeni şampiyonlardaysa hem mana hem de ikinci bir kaynak ekleme seçeneğimiz var. Jhin’in mermi sistemi buna iyi bir örnek. Bunu şampiyonun oynanışı veya ana teması, mana dışında yeni ya da farklı kaynaklardan faydalanıyorsa tercih ediyoruz.
  2. Agresif bir şekilde art arda yetenek kullanan modellere (Riven ve Garen gibi) yönelirken, yetenek kullanımının aslında yıpratıcı bir risk oluşturmasını istemiyoruz. Bu modeli, avantaj kazanmak için riske girmek zorunda olan şampiyonlarda kullanabiliyoruz. Dayanıksız yakın dövüşçü veya kısa menzilli dövüşçüler, bu modeli en sık kullandığımız şampiyonlar arasında. Ziggs gibi dürtme üstüne kurulu büyücülerdeyse bu modeli tercih etmiyoruz.
  3. Mundo ve Vlad’ın can kullanması gibi, diğer yıpratıcı unsurları da öne çıkarmak istiyoruz. Tabii zamanla bu mekaniğin heyecan verici veya ilgi çekici olmadığını fark ettik. Bu yüzden can kullanan çok fazla yeni şampiyon getirmiyoruz. Yüksek miktarda can harcayan yetenekler uzun vadeli değil anlık bir risk oluşturuyor. Bu da sık sık yeteneğin kullanılamamasına sebep oluyor.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Gökalp Akalın

Profesyonel öğrenci, KLU da tarih okudu. Şimdi Sakaryada bilgisayar programcılığı okuyor. Tarantino fanı.

League of Legends Tarihine Geçen Olay

PUBG’de Türk Yayıncıya Özel İçerik.