in

İçişleri Bakanlığı : YKS öğrencileri için genelge

Korona virüsten etkilenen gruplardan bir tanesi şüphesiz YKS sınavına girecek olan öğrenciler oldu. Sınav tarihinin 3 defa değiştirilmesi adayları oldukça rahatsız etti. Sınav tarihi şu an netlik kazanmışken adayların kafasındaki bir diğer soru ise kimliklerin yenilenmesi. Bir çok aday 20 yaş altı olduğu için sokağa çıkamıyor ve ne yapacaklarını da bilmiyor.

İçişleri Bakanlığı konu ile alakalı olarak 81 il valiliğine bir genelge gönderdi. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan öğrencilerin T.C. kimlik kartı başvurularının alınması adına tüm il ve ilçe nüfüs müdürlükleri 18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde açık bulundurulacak. Serbest muhasebeci mali müşavir ile yeminli mali müşavir çalışanları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Belirtilen bu tarihlerde T.C. kimlik kartı başvurusu ile sınırlı olmak üzere öğrenciler ve ihtiyaç olması halinde beraberinde anne, baba, veli veya vasisinden bir kişi sınava başvurulduğunu gösterir belgeyi ibraz etmek şartıyla sokağa çıkabilecek. Ayrıca nüfus müdürlükleri belirlenen o tarihlerde ve saatlerde hizmet vermeye devam edecek.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

Tren kazası davası: Tutuklu sanığın tahliye talebine ret

GTA V, Epic Games Store’da Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu