in

İç İşleri Bakanlığı sokak hayvanları için genelge yayınladı

Koronavirüs insanların dışında hayvanları da etkiledi. İnsanlar tarafından beslenen sokak hayvanları, insanların evde kalması hayvanları da olumsuz etkiledi. 

İç İşleri Bakanlığı da hayvanların madur olmaması için 81 ile genelge gönderdi. Bu genelge de başta yerel yönetimler olmak üzere  bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. ifadelerini kullandı.

Resmi twitter hesabından da paylaştığı genelgenin bir kısmı şu şekilde. 

Genelgede, vali/kaymakamlıklar ile yerel yönetimler başta olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyon sağlanarak, bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirlerin alınması istendi.  

Buna göre, başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılacak. İhtiyaç duyulan alanların dezenfekte edilecek, vatandaşların da bu konudaki hassasiyetlerinin arttırılacak. 

Bakanlığımız, vali ve kaymakamlardan söz konusu tedbirler çerçevesinde yerel yönetimler, tarım ve orman il müdürlükleri ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde gerekli planlama, koordinasyon ve uygulamanın eksiksiz şekilde yerine getirilmesi istedi.

Genelgenin tamamına buradan erişebilirsiniz.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Ahmet Demir

mitopya.com'da Bilim-Teknoloji, Gündem, Spor kategorilerinde içerik oluşturan, yazılım geliştirici

İletişim Başkanlığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında toplanan yardımı tutarını açıkladı

ePttAVM ücretsiz olarak vatandaşlara maske dağıtacak