in ,

BaşarılıBaşarılı

Facebook’un Yeni Ürünü : Zihin Okuyan Gözlük

Gelişen teknoloji ile birlikte giyilebilir teknoloji alanına yapılan yatırımlar hızla artıyor. Google, Apple ve Facebook gibi büyük şirketler ile birlikte bazı yeni girişimler bu alanda yeni ürünler çıkartmaya başlasa da henüz başarılı bir ürün ortaya çıkmış değil. Yapılan yatırımlara rağmen sektördeki aktif rol oynayan tek ürün şu an için akıllı saatler gibi gözüküyor.

Gerçeklik ile Sanal Dünyayı Birleştirmek

Sanal gerçekliği gerçek dünyaya entegre etme çabası doğrultusunda şirketler akıllı gözlüklere yönelmiş ve ortaya çıkan tasarımlar kullanıcılar tarafından beğenilmişti.

Geçtiğimiz yıllarda Google akıllı gözlüğünü tanıtmış ancak ortaya çıkan ürün bekleyen etkiyi yaratamamış ve başarılı olamamıştı. Bunun üzerine diğer şirketler çıkaracakları ürünlere biraz daha odaklanma kararı almışlardı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre Facebook’un sanal gerçeklikle birlikte zihin okuyabilen bir gözlük üzerinde de çalıştığı ortaya çıktı.

Facebook Zihin Okuyabilen Akıllı Gözlük Tasarımı

Ortaya atılan tasarıma bakıldığında basit bir gözlüğe benzesede üzerine birçok donanımın entegre edildiği görülüyor. Ancak ürünün zihin okuma özelliğini nasıl kullandığına dair herhangi bir bilgi yok.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Clark Kent

Mitopya'nın başarılı gazetecisi

Project CARS 3'ün İlk Oyun İçi Görüntüleri Paylaşıldı

Güncel Korona Vakası Sayıları Açıklandı