in

Call of Duty: Modern Warfare’da Türkiye Maçının Yayın Sesleri

Yakın zamanda oyun severlere ile buluşmaya hazırlanan Call of Duty: Modern Warfare henüz kapalı beta sürecinde. Oyunun kapalı betasından yayınlanan bir görüntüde, "Hackney Yard" isimli haritada yer alan bir radyoda milli takımımızın bir maçı anlatılıyor. Bahsi geçen maç Euro 2008 turnuvasında, futbol tarihine geçen efsane Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçı,

2-0 geriye düştüğümüz daha sonra 3-2 kazanmayı başardığımız efsane maç hem Türkiye'de hem de dünyada futbolseverler için büyük ses getirmişti.. Çek Cumhuriyeti maçının ses kayıtlarında Nihat Kahveci'nin attığı 3. gol ve 'Viyana'ya gidiyoruz Viyana'ya' sözleriyle akıllara kazınmış bölüm yer aldı. Tüm Türkiye'nin nefeslerini tuttuğu o an artık Call of Duty: Modern Warfare'da Hackney Yard isimli haritada bulunan bir radyoda çalıyor.

Milli takımın maçının neden yayınlandığı hakkında herhangi bir bilgi verilmiş değil. Ancak söylentilere göre oyunun bir kısmı orta doğuda geçecek. Ayrıca yabancı basında yer alan bilgilere göre de oyunun bir bölümünde ÖSO ve YPG terör örgütünün de yer alacağı söylenir.

Ancak Suriye İç Savaşının 2011 yılında başlaması, Euro 2008 turnuvasınında 3 yıl önce oynanmış olması durumundan dolayı bu durum hala net olarak yanıtlanmış sayılmaz. Çünkü turnuvanın ilgili maçının oynandığı dönemde Suriye'de her şey normal haldeydi.

Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detroid: Become Human “Pc Versiyonu” Bir Fragman ile Karşımızda

Samsung Galaxy S10’unuzdaki Herhangi Bir Uygulamayı Gizleme