in , , ,

ASELSAN’ın Ürettiği Elektrikli Otobüsler Yollara Çıkıyor

Aselsan-Elektrikli-Otobus
Aselsan-Elektrikli-Otobus

Elektrikli araçların popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Düşük emisyon değerleriyle çevreye daha az zarar veren ve enerji verimliliği konusunda da büyük bir başarıya sahip olan elektrikli araçlara ilgi her geçen gün daha da artıyor. Tabi hal böyle olunca araç üreticileri de kendilerini bu alanda da gösterme çabasına girişiyorlar.

Dünya üzerinde de hem merkezi hem de yerel yönetimler tarafından çevreci bir politika izlenmeye başladığı için elektrikli araçlara verdikleri destek yükselişe geçiyor. ASELSAN’da elektrikli motorlar üzerine çalışmalar yapan şirketlerden birisi. Şimdi ise ürettikleri motorlardan birisi ünlü otobüs üreticisi TEMSA tarafından kullanılacak.

TEMSA ve ASELSAN iş birliği ile üretilen ilk yerli elektrikli otobüs: Avenue EV

Aselsan-Elektrikli-Otobus

Hızlı şarj teknolojisi sayesinde 8 dakikada şarj olabilen Avenue EV maksimum 53 yolcu kapasitesine sahip olacak. Tek bir şarjla 50-70 km arasında yol gidebilecek olan araç, internet erişimi, verimli ısıtma ve soğutma sistemleri gibi özelliklere sahip olacak. Aracın bu özelliklerle de mesafesi biraz daha kısalabilir igbi gözüküyor.

Aracın Tanıtım Videosu

Bildir

Bir Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mr. Robot’un Final Sezonundan Yeni Fragman Yayınlandı

Xbox Live için Ekim Ayı Bedava Oyunlar Hangileri ?