in , ,

Yeni Renault Clio NCAP Tarafından En Güvenli Supermini Seçildi

Yeni platform CMF-B’yi kullanan Yeni Clio, optimize edilmiş karoserisi, yolcuların tamamına opimum destek sağlayan yenilenmiş koltuk yapısı ve aktif gergili, yük sınırlayıcılı emniyet kemerleri ile dikkat çekiyor. Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi, mükemmel yolcu güvenliği sağlıyor ve kaymaya bağlı yaralanmaların önüne geçiyor. Yeni Clio’nun mükemmel denilebilecek iç dizaynı sayesinde, ön ve arka sıraya her tip çocuk koltuğu isofix ve I-size sistemiyle yerleştirilebiliyor. Yandan darbelerde ise arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması sağlanıyor.

Yeni clio, yüksek bir standart donanım seviyesine sahip: 6 ad. hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar(şeritte kalma yardımı, hız uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe uyarısı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına olanak sağlıyor), hız ayar ve sınırlayıcı, emniyet kemeri hatırlatıcısı(arka koltuklarda yolcu varsa bu koltuklar içinde uyarı veriliyor) ve acil durum araması. Standart olarak sunulan %100 LED ön farlar, otomatik kısa/uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası daha güvenli bir sürüş sağlıyor.

Çok yönlü bir otomobil olan yeni clio, ürün gamının en iyi güvenlik seviyesini sunarak Renault'un güvenlik konusundaki seviyesini daha da arttırıyor. Yenilenmiş tasarımı, yüksek teknolojik içeriği ve tüm inovasyonları ile yeni Renault Clio, Renault grubunun ürün stratejisine yeni bir bakış açısı sağlıyor ve dünyanın en çok satan Fransız otomobili clio ile en üstün güvenlik seviyesini sunuyor.


Bildir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Millilerimiz Yurda Döndü

Ülkemizin Gündemi: Kanal İstanbul!